Špirálové čistenie - mechanické krtkovanie odpadu  strojom.

25.06.2020

Ako realizujeme zásah pri poruche odtoku z umývadla v kupelni, dresu, vane a upchatého potrubia?

Pred príchodom si najprv preberieme základné info o upchatom potrubí. Po príchode si najskôr zistíme kadiaľ odpadová trubka vedie ( kanalizácia alebo septik) a aká je dlhá. V bytoch sú odpady samozrejme kratšie ako v niektorých domoch. Čistenie odpadu krtkovanie v bytoch je preto zvyčajne lacnejšie. Odskúšame ako sa správa odtok pred zásahom a demontujeme sifón alebo wc. Tento vyčistíme a odskúšame jeho funkčnosť. A poskytneme rady ako predchadzať upchaniu.

Samotné čistenie odpadovej trubky

V interiéri je najvhodnejšie mechanické krtkovanie (spriechodnenie odpadovej rúry), by sme zamedzili znečisteniu interiéru. Používame strojové čistenie, špirály a špeciálne koncovky, na to určené. Tlakové čistenie je nevhodné z toho dôvodu, že voda z trubky spätne vyteká a znečisťuje interiér bytu. Mechanické čistenie je náročnejšie na prácu, ale je aj vysoko účinné.

Postup:

  1. Špirála sa prevedie cez stroj, nasadí sa koncovka (vrták), ktorý ma za úlohu upchaté miesto preraziť. Ak sa predtým majiteľ snažil odstrániť upchatie voľne predajnými chemickými látkami, tak tieto sa z trubky musia najskôr prepláchnuť vriacou vodou, ktorá čiastočne tieto chemické látky odstráni. Potom sa môže odstrániť dôvod upchatia odtoku jeho prerazením
  2. Frézovanie - čistenie odtokovej rúry. Nasadíme špecialnu koncovku (frézkovač) a prečistíme celú dĺžku trubky. a znovu prepláchneme odtok vriacou vodou. Preplach je dôležitý, pretože usadeniny sa frézovaním uvoľňujú, no stále sa nachádzajú napadané v rúre. Ak je odpadová rúrka silne znečistená, tento postup musíme opakovať. Nakoniec nasadíme sifón a skontrolujeme jeho testnosť. Následne so zákaazníkom prechádzame ako zamedziť následnému upchatiu odtoku. 
čistenie potrubia vlhčené odrusky upchavka
čistenie potrubia vlhčené odrusky upchavka

Používame profesionálne naradie renomovaných výrobcov v oblasti čistenia kanalizácie  REMS, RIDGID, RIONED, EUROM. 

www.krtkovanie-malacky.sk 
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!